21 هزار نفر در جیرفت زیر پوشش تامین اجتماعی هستند.

به گزارش پایگاه خبری میونچیل، گرام امیریان عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: سه هزار نفر مستمری بگیر و 100 نفر مقری بگیر بیمه بیکاری در شهرستان جیرفت وجود دارد که ماهیانه 20 میلیارد ریال بابت مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی، فوت بیمه شده و کمک های کوتاه مدت شامل کمک ازدواج، غرامت دستمزد ایام بیماری، غرامت دستمزد ایام بارداری، هزینه کفن و دفن به بیمه شده ها پرداخت می شود.
وی بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی در راستای رفاه حال بیمه شدگان حرفه ها و مشاغل آزاد و همچنین برای پرداخت حق بیمه و ابلاغ صورت بدهی زمینه انجام این امور را از طریق دولت الکترونیک و به صورت اینترنتی فراهم کرده است.
امیریان خاطرنشان کرد: این طرح همزمان با سراسر کشور در شهرستان جیرفت نیز آغاز شده است و کارگران و کارفرمایان می توانند با مراجعه به شعبه تامین اجتماعی با دریافت رمز عبور از این پس تمام لیست های بیمه و پرداخت حق بیمه را به صورت اینترنتی انجام دهند.
وی گفت: تاکنون حدود 50 درصد کارفرمایان نسبت به اخذ رمز کاربری در این زمینه اقدام کرده اند و بیمه شدگان آزاد هم در حال دریافت رمز عبور برای پرداخت اینترنتی حق بیمه خود هستند.
امیریان تصریح کرد: بیمه کشاورزان و کارگران بخش کشاورزی شامل باغداران و گلخانه داران است که کارفرما مدارک مورد نیاز کارفرمایی خود را ارایه می دهد و با درخواستش کارگران بیمه می شوند.

/ 0 نظر / 24 بازدید