کلاه برداری میلیاردی از کشاورزان جنوب استان کرمان

به گزارش پایگاه خبری میونچیل،اتحادیه صنف جنوب استان کرمان با صدور ابلاغیه ای به سردخانه داران شهرستان های جیرفت و عنبرآباد باعث دریافت غیرقانونی مبالغی توسط سردخانه داران از کشاورزان شده است .

کشاورزان جنوب استان کرمان   طی نامه ای به ریاست تعزیرات حکومتی شهرستان جیرفت خواستار پیگیری تخلف رئیس صنفی سردخانه داران شده اند .

این نامه که توسط کشاورزان به پایگاه خبری سفیرجنوب ارسال شده است به شرح ذیل است:

با توجه به نرخ مصوب نگهداری انواع محصولات کشاورزی از جمله خرما و سیب زمینی در سردخانه های جیرفت و عنبر آباد در سال های ۹۳-۹۲ از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان استان که طی نامه های شماره ۳۷۰/۹۲/۳۲۴۴۸مورخه شماره ۹۲/۷/۱۰ و شماره ۳۷۰/۹۳/۱۲۷۶۶مورخه ۹۳/۶/۱ به اداره کل سازمان صنعت و تجارت ارسال شده ولی متاسفانه هیچکدام از سردخانه داران رعایت نکرده اند و گرانتر از نرخ مصوب دولتی از کشاورزان طرف قراردادپول دریافت کرده اند .

کشاورزان در این نامه نوشته اند: که رئیس صنف  اقدام به اطلاعیه ای به سردخانه داران بدون در نظر گرفتن نرخ مصوب و با ایجاد تغیراتی در متن نامه خویش نرخ مورد دلخواه را تا حدود ۴۵% گرانتر از نرخ واقعی اعلام کرده اند که این امر باعث سوء استفاده میلیاردی توسط سردخانه داران شده است .

برای مثال نرخ خرما برای هرتن نگهداری در سردخانه روزانه ۶۱۶۴ ریال تعیین گردیده اما  طی نامه ای رسمی به سردخانه داران با ایجاد تغیراتی در متن نامه برای هر کارتن ۱۲ تایی ۸۰۰ گرمی(۷کیلو نیمی) ۱۶۵۰۰ ریال برای سال ۹۳ اعلام کرده که این نرخ برای سایر محصولات از جمله سیب زمینی صدق می کند.

کشاورزان اظهار داشتند : سردخانه داران  ۸% مالیات از کشاورزان گرفته اند  که سال پیش ۶% بوده ولی هیچ گونه پرداختی به اداره مالیات نداشته اند این موضوع را به اطلاع مسئولین رسانده ایم و خواستار پیگیری هرچه زودتر این موضوع هستیم

متخلفان به تعزیرات حکومتی معرفی می شوند

سالاری معاون بازرگانی سازمان صنعت و معدن تجارت جنوب استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت : پولی که سردخانه داران طبق نرخ ۱۶۵۰ تومان از کشاورزان برای نگه داری خرما گرفته اند غیر قانونی بوده است.

وی افزود:  پولی که توسط سردخانه داران از کشاورزان اضاف گرفته شده است  طبق نرخ جدید که چند روزی دیگر ابلاغ می شود بازگشت داده می شود و اگر سردخانه داری تخلف کند و این پول را به کشاورز برگشت ندهد به سازمان  تعزیزات حکومتی معرفی می گردد.

/ 0 نظر / 25 بازدید