عارفی: غفلت مسئولان نسبت به ریشه‎کنی فقر در جنوب کرمان

به گزارش خبرگزاری پایگاه خبری میونچیل، فرج‎الله عارفی شامگاه پنجشنبه در آیین اختتامیه پنجمین یادواره سراسری یادمان ولایت اظهار داشت: کار در حوزه فرهنگ فقط وظیفه فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست، بلکه باید تمام دستگاه‎های فرهنگی در این بخش حضور داشته باشند. 
وی بیان داشت: وجود بیش از 30 اداره کل در جنوب کرمان نشان از زیرساخت‎های اداری این منطقه دارد که بعد از ایجاد آن‎ها پیشرفت‎های قابل توجهی در منطقه دیده می‎شود، اما این سئوال وجود دارد که چرا مسئولان از این ظرفیت برای ریشه‎کنی فقر در منطقه استفاده نمی‎کنند.

عارفی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سفر به منطقه با اشاره به ظرفیت‎های آن بیان داشتند «فقر آن غیرمعمول است»، اما با توجه به وجود اداره‎های کل در جنوب کرمان اگر ظرفیت‎های لازم ایجاد شود در زمینه رفع این مشکل اثرگذار است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از خواسته‎های مردم ما این است که این پیغام خدمت مقام معظم رهبری رسانده شود که در سالروز تبعید ایشان به شهرستان جیرفت فرصتی برای شرفیابی مردم جنوب کرمان به حضور ایشان فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری میونچیل، پنجمین جشنواره سراسری یادمان ولایت با حضور تولیت آستان مقدس مسجد جمکران، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل امور اداری، مدیرکل نوسازی و تحول اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداران و ائمه جمعه جنوب کرمان، خانواده‎های معظم شهدا و جانبازان و ... در شهرستان جیرفت برگزار شد. 
همچنین نماینده شعری را با گویش اصیل جیرفتی تقدیم مقام معظم رهبری نمود:
به جون لحظه وون ماه چشمت      کسی نی مثل مو داخواه چشمت
اگه مودی بلا ور تــــــــو بچسبه       خودوم نــــدر ابهم در راه چشمت
/ 0 نظر / 42 بازدید